2020’de ücretsiz dağıtılacak!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Saraçoğlu, 2020 yılında vatandaş ne yetiştirmek istiyorsa onun fidesini göndereceğiz. Onun için tohumlar bizim geleceğimizdir” diye konuştu.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Saraçoğlu ayrıca, “Tarla kültürünü gençlerimize anlatmak zorundayız. Toprağı pis diye tanıyorlar. Toprak pis değildir. Dünyanın en güçlü temizleyicisidir. ” ifadelerinde bulundu.

Fide

Saraçoğlu açıklamasında İzmir Kemalpaşa’da Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte tohum toplamaya başladıklarını daha sonra 2018’de Fakıbaba döneminde Harran Ovası’nda köylülerle buluştuklarını köylülerden ‘Bir çay kaşığı dahi olsa tohumlarınızı getirin’ dediklerini söyledi. Ata tohumlarını bu şekilde toplanıp ekildiğini söyledi.

Kaynak:

https://m.takvim.com.tr/ekonomi/2019/09/14/2020de-ucretsiz-dagitilacak-cumhurbaskani-basdanismani-ibrahim-saracoglu-acikladi/amp

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kozmonot 24. Yarışma İpuçları

24. Yarışma İpuçları 1- O, bir yazardır. 2- Günümüzde de büyükilgi gören bir şey yarattı. …

Kozmonot 23. Yarışma Cevabı: ALFABE

İpuçlarında bahsedilen kişi İhap Hulusi Görey idi. Kendisi Türk grafik sanatının kurucusu kabul edilmektedir. İhap …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle