2020’de ücretsiz dağıtılacak!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Saraçoğlu, 2020 yılında vatandaş ne yetiştirmek istiyorsa onun fidesini göndereceğiz. Onun için tohumlar bizim geleceğimizdir” diye konuştu.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Saraçoğlu ayrıca, “Tarla kültürünü gençlerimize anlatmak zorundayız. Toprağı pis diye tanıyorlar. Toprak pis değildir. Dünyanın en güçlü temizleyicisidir. ” ifadelerinde bulundu.

Fide

Saraçoğlu açıklamasında İzmir Kemalpaşa’da Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte tohum toplamaya başladıklarını daha sonra 2018’de Fakıbaba döneminde Harran Ovası’nda köylülerle buluştuklarını köylülerden ‘Bir çay kaşığı dahi olsa tohumlarınızı getirin’ dediklerini söyledi. Ata tohumlarını bu şekilde toplanıp ekildiğini söyledi.

Kaynak:

https://m.takvim.com.tr/ekonomi/2019/09/14/2020de-ucretsiz-dagitilacak-cumhurbaskani-basdanismani-ibrahim-saracoglu-acikladi/amp

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kriptograf 73. Yarışma İpuçları

73. Yarışma İpuçları 1- Onun babası bir askerdi. 2- Adını taşıyan bir yayın mevcuttu. 3- …

Giuseppe Donizetti kimdir?

Giuseppe Donizetti Türkiye’yi 19. yüzyılda Batı müziği ile tanıştıran ve Muzikâ-i Hümâyün‘u yöneterek bandonun gelişmesini …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle