Bir Baba Oğulun Hikayesi: Negative Space!

Bostabure Ekibi olarak izlediğimiz ve çok beğendiğimiz bir kısa filmi paylaşmak istedik. Bir baba ile oğlu arasındaki ilişkiyi bavul üzerinden anlatan Negative Space isimli stop-motion animasyon film aynı zamanda En İyi Kısa Animasyon dalında Oscar’a aday olarak da gösterilmiş.

Film, genç bir adam olan Sam’in bavul toplamayı babasından öğrendiğini söylemesi ve devamında bu konu hakkında sahip olduğu püf noktaları seyirciye aktarmasıyla başlıyor.

Filmde baba ve oğlu arasındaki ilişkinin büyük bir kısmı bavul toplama üzerine kurulmuş. Bu eylem dışındaki ilişkiler basit, birkaç cümleden ibaret.

Sam’in babası sürekli iş gezileri nedeniyle hemen hemen hiç evde bulunmamaktadır. Oğluyla vakit geçirdiği tek eylem nasıl valiz toplayacağını öğretmek ve ikisi arasındaki ilişkinin büyük bir kısmı bundan ibaret.

Negative Space kısa filminin sonlarına doğru genç adamın babasının cenazesine gittiğini görüyoruz . Filmin son sahnesi olan cenaze sahnesinde genç adam babasının tabutuna bakıp tabutu da bir bavul gibi görüp “Look at all that wasted space! “ (Boşa harcanan şu alana bak! ) cümlesiyle asıl anlatılmak istenen söyleniyor.

Bu cümleyle babasıyla daha fazla anı paylaşmak, daha keyifli vakit geçirmek yerine beraber yaptıkları kısıtlı şeylerden ve boşa geçirdiği zamandan dem vuruyor.

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Alex Moumbaris Kimdir?

Alex Moumbaris, arkadaşları Tim Jenkin ve Stephen Lee ile beraber Pretorya Merkez Hapishanesi‘nden, kapıların ahşap …

Ülkelere göre Müslüman Nüfusu ve Yoğunluğu

Dünya’da Müslüman nüfusu her geçen gün artıyor ve İslam dininin, diğer dinlere göre daha çok …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle