Buljanoff Iranoff & Kopalski

Cevabın ipuçlarıyla bağlantısı ise şu şekildedir: İlk ipuçlarında bahsettiğim kişi ünlü sinema yönetmeni, oyuncu ve senarist Ernst Lubitsch’tir.

Ernst Lubitsch genç yaşlarında babasının yanında muhasebeci olarak çalışmıştır. Onun yönetmen olarak yaptığı ilk sinema filmi kayıptır.

Ernst Lubitsch ilk başarılı işlerini vatanı Almanya’da yapmış olsa da kariyerindeki zirveye Amerika’ya göç ettikten sonra, Hollywood’da ulaşmıştır.

Lubitsch’in vatanı Almanya’da onun adını taşıyan ve komedi dalında verilen bir sinema ödülü mevcuttur.

İpuçlarında bahsettiğim eser ise Ernst Lubitsch’in yönetmeni ve yapımcısı olduğu ünlü Ninotchka filmidir.

Filmin tanıtımında, başroldeki ünlü oyuncu Greta Garbo’yu kastederek “Garbo Laughs!’” “Garbo gülüyor” sözleri yer alıyor.

Ama nedense bu filmin adı Türkçeye Gülmeyen Kadın olarak çevrilmiştir. Ninotchka filminin öyküsü Macaristanlı yazar ve senarist Melchior Lengyel’e aittir.

Filmdeki karakterler Buljanoff, Iranoff ve Kopalski filmin sonunda İstanbul’a taşınıyor ve burada kendi adlarını taşıyan bir restoran açıyorlar.

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kozmonot 14. Yarışma İpuçları

14. Yarışma İpuçları 1- Onlardan günümüzde altı tane vardır. 2- Altısı da birbirinden farklıdır. 3- …

Osaka Kalesi

Osaka Kalesi, Japonya’nın Osaka şehrinde bulunan tarihi öneme sahip bir kaledir. Sengoku döneminde (1467 -1615) Japonya’nın  birleştirilmesinde …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle