Hz. Nuh’un Gemisi 3 boyutlu görüntülendi!

Hz. Nuh’un Gemisi Temsili

Ağrı ilinin Doğubeyazıt ilçesinde bulunan gemi şeklindeki oluşumun 3 boyutlu olarak görüntülenmesi, gerçekliği ve nerede olduğu yıllarca merak konusu olan Hz. Nuh’un Gemisi’nin bu oluşumun olabileceğini destekler nitelikte.

Çoğu Kutsal kitapta anlatılan Hz. Nuh ve gemisi kimilerine göre sadece bir efsaneden ibaretken kimilerine göre hala varlığı kanıtlanması beklenen bir olgu.

Ağrı Doğubeyazıt Hz. Nuh’un Gemisi

Ağrı Doğubeyazıt’ta incelenen gemi şekline benzeyen bu oluşumu, 11 Eylül 1959 yılında Harita Genel Müdürlüğünde çalışan Harita Yüzbaşı İlhan Durupınar Doğubeyazıt haritası üzerinde çalışırken keşfetmişti.

Ağrı Doğubeyazıt’ta bundan yaklaşık 60 yıl önce keşfedilen ve kutsal kitaplarda da anlatılan gemiye benzer oluşum üzerinde çalışmalar yapan Yeni Zelandalı jeofizikçi John Larsen ve ABD’li bilgisayar mühendisi, arkeolog Andrew Jones bu oluşumun 3 boyutlu görüntüsünü çıkarmak için yaptıkları çalışmayı bitirdiler.

Geminin 3 Boyutlu Görüntüsü

Çalışmaları gerçekliği yıllardır merak konusu olan Hz. Nuh’un Gemisi ile ilgili bilim dünyasında yeni bir bakış açısı getirdi. İşte bu ikilinin çalışmalarıyla ilgili hazırlanan videoyu izleyebilirsiniz.

Hz. Nuh’un gemisi 3 boyutlu görüntülendi

Kaynak

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kriptograf 78. Yarışma İpuçları

Yarışma İpuçları 1- O, bir askerdir. 2- O, bir yazardır. 3- Onun adını taşıyan bir …

Charles Foster Kane Kimdir?

Charles Foster Kane ünlü Amerikalı yönetmen Orson Welles’in ilk uzun metrajlı filmi olan “Yurttaş Kane“in …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle