İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Podcast Listesi

Podcast teriminin oluşmasında Apple firmasının büyük bir katkısı bulunuyor. Apple ile popüler olmaya başlayan podcastler gittikçe yaygınlaşarak eğlenerek dinlediğimiz dinletiler haline geldi.

Podcast Nedir?

Podcast terimini, belirli zaman aralıklarında seri olarak yayınlanan dijital medya ürünlerinin (radyo programı, video, tartışma, araştırma vs.) internet aracılığıyla genel olarak feed (bildirim) yoluyla bilgisayar, cep telefonu gibi cihazlara indirilebilecek dosya şekilde hazırlanıp kullanıcılara sunmak olarak tanımlayabiliriz.

Podcast ile İngilizce Geliştirmek

Pek çoğumuz ingilizce öğrenmek için bir çok yöntem denemiştir. Yabancı dergi gazete takip etmek, gramer kelime kitaplarına çalışmak vs. Ancak ders çalışmak ve bu yöntemle dil öğrenmek için çok disiplinli çalışamayanlara günde yarım veya bir saat ayırarak podcast ile İngilizcenizi geliştirebilme imkanı doğabiliyor.

En önemlisi bir yandan İngilizce podcast’ler dinlerken bir yandan da başka işlerle uğraşabiliyorsunuz müzik dinlerken iş yapmak gibi. Böylece farkında olmadan günün birkaç saatini İngilizce çalışmaya ayırıyorsunuz.

Podcastleri Nasıl Dinleyebilirim?

Podcastleri dinlemek için android, ios yada web üzerinden dinlemenizi sağlayan pek çok uygulama mevcut biz kullandığımız kullanılabilirliğini beğendiğimiz uygulamaları listeledik.

Android Podcast Uygulamaları

 1. Google Podcasts
 2. Podcast Addict
 3. Castbox
 4. Anchor
 5. TuneIn Radio
 6. Spotify

IOS podcast uygulamaları

 1. Apple Podcasts
 2. Breaker
 3. Castro
 4. Pocket Casts
 5. CastBox
 6. Overcast

Online Podcast Siteleri

 1. https://podbay.fm/
 2. https://podcast.app/
 3. https://www.spreaker.com/

Aşağıdaki listede İngilizce’ nize faydası olacağını düşündüğümüz podcast yayınlarını paylaştık umarız yararlı olmuşuzdur.

İngilizce Podcast Yayın Listesi

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

La Casa de Papel 4. Sezonundan Yeni Fragman

Yayınlanmasına çok az bir süre kalan Netflix yapımı La Casa de Papel’in 3 Nisan’da izleyici …

Kriptograf 42. Yarışma Cevabı: Lahori, Lahor Şalı

Cevap Lahuri, Lahor Şalı veya Lahuraki. İpuçlarında bahsedilen kişi Rum asıllı Zarifi Ailesi’ne mensup Yorgo …

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir