Bu diziyi izlemelisiniz! – Inside no. 9

Bir çok dizi izledim ama bu dizinin formatı diğerlerinden çok farklıydı. Inside no. 9 yani çevirecek olursak 9 numaranın içinde isimli dizide her bölüm bir şekilde 9 ile ilişkilendiriliyor ve dizi birbirinden bağımsız bölümlerden oluşuyor yani istediğiniz bölümü direk açıp izleyebilirsiniz.

Dizi BBC yapımı bir kara komedi serisi. 9 sayısının dışında daha bir çok şeyin diziye yerleştirildiğini, dikkatli izlediğinizde siz de fark edeceksiniz.

Her bölümü kısa film tadında yaklaşık 30′ ar dakikalık, arkaplanda ciddi kafa yorulduğunu anladığımız müthiş yaratıcı hikayelerden oluşuyor.

Dizide senaristler, bölümlerin bağımsız olmasından dolayı bir konuya bağlı kalmak zorunda değil ve her bölüm bambaşka duygular yaşatmaya aday. Ayrıca şaşırtıcı sonlar da ayrı bir keyif veriyor izleyiciye…

inside no 9
Inside no. 9

Yukardaki resimde gördüğünüz ikili Reece Shearsmith ve Steve Pemberton dizinin hem senaristleri hem de oyuncuları. Bu ikili dizide her bölümde farklı bir karakter olarak karşımıza çıkıyorlar.

Dizideki favori bölümlerim;

Sezon 1 – Bölüm 2: A quiet night in

Sezon 2 – Bölüm 2: The 12 days of christine

Diziye BBC kanalından ulaşabilirsiniz.

Dizinin türkçe altyazılı bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Inside No. 9: Trailer – BBC Two

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kısa Okuma Serisi 1: Çam Kozalağı ve Braille Alfabesi

1818 yılında Fransa’da, dokuz yaşında bir çocuk, babasının at koşumları yapmasına yardım ederken kaza sonucu …

Van Gogh Resimleri İçinde Seyahat Etmek İster misiniz?

Dünyanın en önemli ressamlarından biri olarak bilinen Hollandalı ressam Vincent Van Gogh‘un resimlerinin içinde muhteşem …

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Anonim

Dizinin ilk bölümü fazlasıyla garip ve eğlenceli 🙂 Teşekkürler öneriniz için…