İşaret Dilini Öğrenmek İstemez misiniz?

İşaret Dili

Çevremizde işitme ve konuşma engelli bireyleri anlamada, onlarla anlaşmada bazen sıkıntılar yaşıyoruz.

En azından onlarla temel düzeyde anlaşmak için kullanılan işaret dili arasında kurulmuş bir köprüdür. Dünyanın her yerinde Türkçe, İngilizce vs. diller gibi işaret dili de farklılıklar gösteriyor.

Türk vatandaşların kullandığı Türk İşaret Dili (TİD) kendine özgü hareketler, el işaretleri ve yüz ifadelerinden oluşan görsel bir dildir. Kendine özgü dil ve cümle yapısı bulunmaktadır.

Eğer siz de bu dili öğrenmek istiyorsanız Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK ULAKBİM tarafından hazırlanan Türk İşaret Dili Eğitim Portalı hizmete açıldı. Bu portalde Türk İşaret Dili ile ilgili bir çok materyal bulabilirsiniz.

Türk İşaret Dili Eğitim Portalına gözatmak isterseniz Türk İşaret Dili Eğitim Portalı http://tid.meb.gov.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Aşağıda Portalde bulunan İşaret dili – Parmak Alfabesini paylaştık. Faydalı olması dileğiyle…

İşaret Dili Parmak Alfabesi

Parmak Alfabesi

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kriptograf 73. Yarışma İpuçları

73. Yarışma İpuçları 1- Onun babası bir askerdi. 2- Adını taşıyan bir yayın mevcuttu. 3- …

Giuseppe Donizetti kimdir?

Giuseppe Donizetti Türkiye’yi 19. yüzyılda Batı müziği ile tanıştıran ve Muzikâ-i Hümâyün‘u yöneterek bandonun gelişmesini …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle