Kriptograf 47. Yarışma İpuçları

47. Yarışma İpuçları

1- O bir özgürlük savaşçısıydı.

2- Çocukluk yıllarında memleketinde uygulanan politika, yeraltı okulların oluşmasına neden olmuştu.

3- O, arkadaşlarıyla beraber bir örgüt kurdu.

4- Eski bir siyasi parti tarafından kabartma heykeli yapıldı. Bahsedilen bu kişinin tam adını doğru ve eksiksiz bir şekilde yazınız.

Cevap

Sepp Kerschbaumer detaylı bilgi yayınlanacaktır.

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece kriptograf yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet video ipucu veriliyor ve bu ipuclarını kullanarak sorulan soruyu bulmanız gerekiyor. Her yarışmacının 3 cevap hakkı bulunmakta ve cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor. Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli bir miktarda artış gösteriyor ve cevabı ilk bulan kişiye veriliyor. Ayrıca ekstra cevap hakkı ve belli zamanlarda yayınlanan yeni ipuçları belirli bir ücret dahilinde kullanıcılara veriliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Ustim Yakimoviç Karmalyuk kimdir?

Ukraynalı köylü Ustim Yakimoviç Karmalyuk Ukrayna köylü hareketinin lideri ve Ukrayna’da milli kahraman olarak anılan …

Barış Özcan’dan Hediye 10 bin Kitap!

Tüm okurlarımıza selamlar, bugün size Youtube’daki ilgi çekici ve bilgi verici içerikleriyle tanıdığımız Barış Özcan‘ın …

38
Kimler Neler Demiş?

avatar
32 Comment threads
6 Thread replies
17 Takipçiler
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
29 Comment authors
YiğitalpEnesBenDeBulsamRamazanMuhsin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yiğitalp
Ziyaretçi
Yiğitalp

Kosova Özgürlük Ordusu (KLA) ya da diğer adıyla Kosova Özgürlük Savaşçıları da, yugoslavya tarafından terörcü olarak ilan edilmiş. Bu ordu kosova’nın bağımsızlık mücadelesinde birçok savaş vermiş. Bu yapının kurucularının çoğu müslüman, yakın dönemde ve günümüzde siyasi olarak kosova’da rol alıyorlar. Kosova’da da yeraltı okulları mevcuttu, cevaba yaklaştığımı zannedip çok güzel bir ülke tarihi öğrenmiş oldum, teşekkürler kriptograf, beyin takımınızı öğreticiliğinden dolayı tebrik ediyorum.

Enes
Üye
Enes

Ve tahmin ettiğim gibi oldu …

BenDeBulsam
Ziyaretçi
BenDeBulsam

sen mi kazandın?

Enes
Üye
Enes

Evet.

BenDeBulsam
Ziyaretçi
BenDeBulsam

Tebrik ederim. nasıl ulaştın bu sonuca?

Enes
Üye
Enes

Aslında özetle söyleyecek olursam teferruatlı bir araştırmayla. İpuçları birbirinden kopuk gibi olsada aynı şeyi veya aynı kişiyi anlatıyor. Bunu zaten biliyoruz. Fakat ipuçları içinde nefis detaylar olduğunu düşünüyorum. Mesela kabartma(rölyef) heykelin varlığı aslında bağımsız dikilmiş bir heykelin dışında bir şeydir. Önemli bir detay. Tarihin çok eski dönemlerinden bugüne kadar bildiğimiz bir şey var çoğunluğun ya da gücün,azınlığı veya zayıfı sindirme politikası. Mesela erken Hristiyanlık döneminde mesihin puta tapanlar tarafından bastırılması ve onların gizli mahzenlerde inanışını ve düşüncesini sürdürme mücadelesi. Bu açıdan sorunun kapsamı çok geniş bir zamana yayılıyor. Ancak sizi erken tarihten yakın tarihe getiren yine detaylar mevcut bir siyasi… Devamını Oku »

BenDeBulsam
Ziyaretçi
BenDeBulsam

Süper. İnşallah ben de bu heyecanı yaşarım:) Tekrar tebrik ederim. Güzel yol izlemişsin. Paylaştığın için de teşekkür ederim

Enes
Üye
Enes

Yeraltı okullarını sadece Polonya bazında araştırmak eksik bırakabilir. Güney Tirol bolgesi içinde bir bakmak gerektiğini düşünüyorum. Mussolini baskısıyla sindirilmiş;Alman Dili konuşan çoğunluğun olduğu bu yerde yer altı okulları oluşuyor.tarih bazında 1. Ve 2. Dünya savaşı arası gibi. Bu okullar katakomp okulları olarak geçmekte. Daha sonra bağımsızlığını elde ediyorlar . Bu bağımsızlık hareketinin öncüleri mutlaka özgürlük savaşçısı olan aradığımız kişi olabilir. Başarılar .

Ramazan
Ziyaretçi
Ramazan

Armia krajova denendi

Muhsin
Ziyaretçi
Muhsin

İp uçlarına uyan çok var daha var denediğim bir kaç kişi daha tıpatıp ip uçlarının aynısı uyuyor neredeyse ama ne garip ki hiçbiri değil

Muhsin
Ziyaretçi
Muhsin

Alexandra kollontay, lucia sanchez saornil, countess markievicz,phoolan davi, angela yvonne Davis, vera figner, petra herrera, kathleen neal cleaver, vera zasuliç, louise michel. Hepsi de uyuyor yani son olatak bruno buozzi den emin olmuştum onu da denedim oda olmadı neredeyse 20 TL gitti yani bir umut denedim olur diye nasip değilmiş.

Ezgi
Ziyaretçi
Ezgi

Aung sang suu kyi denendi

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Ernesto Rafael Guevara de la Serna denendi

tutku
Ziyaretçi
tutku

Lech Walesa ve Wajciech Witold Jaruzelski denendi.

Muhsin
Ziyaretçi
Muhsin

Yeni ip ucunda verdiği bilgiye daha önce ulaşmıştım yani daha önce araştırma yaparken çıktı karşıma kaydetmedim şimdi de o kişiyi bulamıyorum cildiricam

Hamza
Ziyaretçi
Hamza

ryszard kuklinski ve general wladyslaw anders denedi

çokdafifi
Ziyaretçi
çokdafifi

Dedan Kimathi denendi.

Kadir Koç
Ziyaretçi
Kadir Koç

Kişinin Polonyalı olduğu konusunda neredeyse eminim. özellikle Rus işgali başladığı zaman yeraltı okullarına Papa John Paul bile üye olmuştur. Ben bu ismi ve Adam Mickiewicz isimlerini denedim olmadı. herkese bol şanslar. şimdi 2 isim var aklımda hangisini yazacağımı düşünmekteyim.

Ramazan
Ziyaretçi
Ramazan

Bende o konuda eminim ama orgutleri arastirmamiz gerekiyor

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Vladimir Ilyich Ulyanov denendi

mello
Ziyaretçi
mello

Jan Dark denendi.

KRal
Ziyaretçi
KRal

Kazys Skirpa ve Jonas Noreika denendi

şevval
Ziyaretçi
şevval

jan hus denendi ..

Sezai
Ziyaretçi
Sezai

özgürlük savaşçısıysa rustur

Enes
Üye
Enes

Shripad Amrit Dange Denendi.

GAMZE
Ziyaretçi
GAMZE

Jan Włodarkiewicz denendi…

Pınar
Ziyaretçi
Pınar

Phillis Wheatley denendi

Hatice
Ziyaretçi
Hatice

Polonyalı olduğunu düşünüyorum. Yeraltı okulları 2. dünya savaşına denk geliyor sanırım bu dönemde çocuk olan biri olmalı.

Enes
Üye
Enes

Dedan Kimathi Denendi.

Enes
Üye
Enes

Nelson Mandela Denendi.

Kamile Kaya
Ziyaretçi
Kamile Kaya

Jan karski denendi

Onur Mete
Ziyaretçi
Onur Mete

Rus olduğunu düşünüyorum, Vladimir Lenin değil bu arada.

toronto
Ziyaretçi
toronto

yeraltı okulları polonyada vardı.

osman_aybar
Üye
osman_aybar

Gavrilo princip denendi

Aykut
Ziyaretçi
Aykut

Almanyada yaşamış biri diye düşünüyorum. Bu nazilerden dolayı

Nyks
Ziyaretçi
Nyks

Spartaküs denendi

E.T.
Ziyaretçi
E.T.

Deniz Gezmiş denedim de olmadı