Kriptograf 71. Yarışma İpuçları

71. Yarışma İpuçları

1- O, bir Alman’dır.

2- Adında bir rakam var.

3- Oğlu da onun yolundan gitti ve büyük başarılara imza attı.

4- Oğlu çok konuşulan New York’taki bir değişikliğe imza attı. İlk iki ipucunda bahsettiğim kişinin adını yazınız.

Cevap

Bernard Vonnegut I

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece kriptograf yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet video ipucu veriliyor ve bu ipuclarını kullanarak sorulan soruyu bulmanız gerekiyor. Her yarışmacının 3 cevap hakkı bulunmakta ve cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor. Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli bir miktarda artış gösteriyor ve cevabı ilk bulan kişiye veriliyor. Ayrıca ekstra cevap hakkı ve belli zamanlarda yayınlanan yeni ipuçları belirli bir ücret dahilinde kullanıcılara veriliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kozmonot 24. Yarışma Cevabı: h2g2

h2g2, internet üzerinden katılımı sağlanan ve “hayat, evren ve her şey için bir rehber” olarak …

Charlie Frost kimdir?

Charlie Frost, 2009 yapımı bir felaket filmi 2012‘nin karakterlerinden biridir. Film 13 Kasım 2009 Cuma …

Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Huri Yorulmaz

Uzun süre sonra çok hoş bir şey oldu ☺️

Screenshot_2021-05-03-20-24-14-226_com.beynoo.kriptograf.jpg
Huri Yorulmaz

Teşekkür ederimm

Hasan Basri ÖZGÜL

Şimdi tebrik etme sırası bende Umut Huri Hanım:) İnşaAllah siz de bu güzel duyguyu tekraren tadarsınız demiştim o yarışma bu yarışma imiş…Nasipten öteye yol olmadığını eğer çok istersen ve kalben dua edersen Allah’ın bu duaya muhakkak icabet edeceğini sizin şahsınızda bir kez daha müşahede etmiş oldum…Mevlam ve siz de şahitdiniz ki gerçekten kazanmanızı temenni etmiştim…Hayırlı olsun…

Huri Yorulmaz

Haklısınız, ilk kez çok araştırmadan sadece içime doğarak bir soru buldum.(1997 yılında ig Nobel alanlara baktım sadece. Doğum yılım 1997 olduğu için ) Çok araştırdıklarimi hep kaçırdım. Demek ki çok kasmamak gerekiyormuş teşekkür ederim ☺️

Lincolin

Haklisiniz. Cok kasmamak gerek. Bende 2 bin civarı sirketi inceledim. Evet biri bile denk gelmedi. Bazen bir seyi ne kadar istersen senden o kadar uzaklașiyor. Vaziyetin ehemmiyet noktasını bulmak icin kafa yormak gerekiyor.Sizi hızıniz ve içgüdünüzden dolayı tebrik ederim….

mehmet

ya üst üste iki yarışmalarının cevabı erken bulunduğu için bu yarışmada ipuçlarını iyice kapalı vermeye başladılar 🙁

Sarp Aydın

Bütün bir New York tarihini gözden geçirmek gerek.

fermut

I. II. IV. kral gibi bir şey olabilir.