Kriptograf 71. Yarışma İpuçları

71. Yarışma İpuçları

1- O, bir Alman’dır.

2- Adında bir rakam var.

3- Oğlu da onun yolundan gitti ve büyük başarılara imza attı.

4- Oğlu çok konuşulan New York’taki bir değişikliğe imza attı. İlk iki ipucunda bahsettiğim kişinin adını yazınız.

Cevap

Bernard Vonnegut I

Önemli Hatırlatma

Sayfamız sadece kriptograf yarışması için yardımlaşma platformu olarak faaliyet göstermektedir. Yorumlarınızda lütfen paralı ipuçlarını paylaşmayın. Bu tür paylaşımlar (ticari faaliyeti engelleyen) yapılmasının ve istenmesinin yasak olduğunu hatırlatır, başarılar dileriz.

Yarışma Hakkında

Kriptograf yarışmasında yarışmacılara 4 adet video ipucu veriliyor ve bu ipuclarını kullanarak sorulan soruyu bulmanız gerekiyor. Her yarışmacının 3 cevap hakkı bulunmakta ve cevap bulunduğu anda yarışma bitiyor. Yarışmanın ödülü cevap bulunana kadar belli bir miktarda artış gösteriyor ve cevabı ilk bulan kişiye veriliyor. Ayrıca ekstra cevap hakkı ve belli zamanlarda yayınlanan yeni ipuçları belirli bir ücret dahilinde kullanıcılara veriliyor.

Uygulamayı indirmek için:

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için bostabure@gmail.com adresine mail atmanız yeterlidir.

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kriptograf 78. Yarışma İpuçları

Yarışma İpuçları 1- O, bir askerdir. 2- O, bir yazardır. 3- Onun adını taşıyan bir …

Charles Foster Kane Kimdir?

Charles Foster Kane ünlü Amerikalı yönetmen Orson Welles’in ilk uzun metrajlı filmi olan “Yurttaş Kane“in …

Abone ol
Bildir
guest
12 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Huri Yorulmaz

Uzun süre sonra çok hoş bir şey oldu ☺️

Screenshot_2021-05-03-20-24-14-226_com.beynoo.kriptograf.jpg
Huri Yorulmaz

Teşekkür ederimm

Hasan Basri ÖZGÜL

Şimdi tebrik etme sırası bende Umut Huri Hanım:) İnşaAllah siz de bu güzel duyguyu tekraren tadarsınız demiştim o yarışma bu yarışma imiş…Nasipten öteye yol olmadığını eğer çok istersen ve kalben dua edersen Allah’ın bu duaya muhakkak icabet edeceğini sizin şahsınızda bir kez daha müşahede etmiş oldum…Mevlam ve siz de şahitdiniz ki gerçekten kazanmanızı temenni etmiştim…Hayırlı olsun…

Huri Yorulmaz

Haklısınız, ilk kez çok araştırmadan sadece içime doğarak bir soru buldum.(1997 yılında ig Nobel alanlara baktım sadece. Doğum yılım 1997 olduğu için ) Çok araştırdıklarimi hep kaçırdım. Demek ki çok kasmamak gerekiyormuş teşekkür ederim ☺️

Lincolin

Haklisiniz. Cok kasmamak gerek. Bende 2 bin civarı sirketi inceledim. Evet biri bile denk gelmedi. Bazen bir seyi ne kadar istersen senden o kadar uzaklașiyor. Vaziyetin ehemmiyet noktasını bulmak icin kafa yormak gerekiyor.Sizi hızıniz ve içgüdünüzden dolayı tebrik ederim….

Huri Yorulmaz

Teşekkür ederim ☺️

XSX

Huri Hanım cevabı nasıl buldunuz internetten mi araştırdınız ?

Huri Yorulmaz

Evet , wikipedia. List of Ig Nobel prize winners olarak arattım. Direkt bu şekilde yillar çıkıyor. Ödül alan kişilerin ailelerine baktım. 1997 de meteoroloji alanında ödül alan kişinin kardeşi vardı. Kardeşinden babasına ulaştım. Aile çok uyuyordu ipuçlarına. Denedim yanlış çıktı. Dedesine ulaştım. Doğru çıktı.

mehmet

ya üst üste iki yarışmalarının cevabı erken bulunduğu için bu yarışmada ipuçlarını iyice kapalı vermeye başladılar 🙁

Sarp Aydın

Bütün bir New York tarihini gözden geçirmek gerek.

fermut

I. II. IV. kral gibi bir şey olabilir.