MIT, Coronavirüs Tedavisinde Ucuz, Açık Kaynaklı Solunum Cihazı Geliştirdi

Koronavirüs pandemisi kötüleşmeye devam ettikçe, dünyanın dört bir yanındaki tıp merkezlerinde maske, eldiven ve dezenfektanlar gibi hayati önem arz eden malzemelerin yetersiz kalmasına neden oluyor.

Hastanelerde özellikle COVID-19 tanısı konup entübe hastaların solunum cihazı yetersizliği büyük bir problem olmaya başladı.

ABD’nin önde gelen eğitim kurumlarından Massachusetts Institute of Technology (MIT) üniversitesinden bir ekib, MIT E-Vent adında 100$ gibi az bir maliyetle açık kaynaklı bir ventilatör geliştirdi.

MIT’den yapılan açıklamaya göre, tüm testlerden geçer not alınması durumunda cihazın tüm haklarının seri üretime geçmek isteyen fabrikalara ücretsiz olarak verileceği bilgisinin altı çizildi.

Kaynak

  • www.extremetech.com

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kozmonot 14. Yarışma İpuçları

14. Yarışma İpuçları 1- Onlardan günümüzde altı tane vardır. 2- Altısı da birbirinden farklıdır. 3- …

Osaka Kalesi

Osaka Kalesi, Japonya’nın Osaka şehrinde bulunan tarihi öneme sahip bir kaledir. Sengoku döneminde (1467 -1615) Japonya’nın  birleştirilmesinde …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle