Netflix’in Merakla Beklenenen Dizisi Rise of Empires: Ottoman Fragmanı Yayınlandı!

İstanbul’un fethini konu alan Rise of Empires: Ottoman dizisinden ilk fragman yayınlandı.

Netflix‘te yayınlanacak dizisinde başrolleri Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez’in paylaşılıyor.

Prof. Dr. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan danışmanlığında kaleme alınan, yapımcılığını Karga Seven ile birlikte STX Entertainment’in üstlendiği belgesel dizisinin yönetmen koltuğunda Emre Şahin oturuyor. Çekimleri İstanbul’da gerçekleşen dizi, 6 bölümden oluşuyor.

İşte yeni dizinin fragmanı;

Dizinin Konusu

Dizide Osmanlı Sultanı II. Mehmet’in (Fatih Sultan Mehmet), Bizans’ın başkenti Konstantinopolis’i (İstanbul) feth etmek için sefere çıkışı ve yeni bir çağ başlatışı konu ediliyor.

Rise of Empires: Ottoman, tarihe damgasını vuran padişahlardan Fatih Sultan Mehmet’in yükselişini ve İstanbul’un nasıl fethettiğini, dönemin Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan ele alıyor.

Ne zaman Yayınlanacak?

6 bölümden oluşan belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman, 24 Ocak 2020‘de Netflix‘te tüm dünya ile aynı anda yayınlanacak.

Kaynak

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Safiye Ali Kimdir?

1894 yılında İstanbuľ’da dünyaya gelen Safiye Ali, Şeyhülharem Hacı Emin Paşa’nın kızı Emine Hasene Hanım …

Ruvigo 35. Yarışma İpuçları

Ruvigo 35. Yarışma İpuçları 1- O, siyasi kimliğini gayriresmî olarak sürdürdü. 2- Büyükbabası din adamıydı. …

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir