Su veya Hava ile Cihazlarınızı Şarj Etmeye Ne Dersiniz?

Su ve Rüzgarla Şarj

Günümüzde akıllı telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu ve olmaya devam ediyor. Teknoloji geliştikçe akıllı telefonlarımız bir bilgisayarın yaptığı çoğu işi yapmaya başladı bile. Tabi bu durum da daha fazla enerji ihtiyacı doğurdu. Bataryalar eskiye nazaran daha da iyi olsa da, kullanıcıların yoğun kullanımından dolayı bir süre sonra daha az dayanmaya başlıyorlar.

Özellikle doğada kamp, dağcılık yaparken veya elektriğin bulunmadığı ve en çok ihtiyaç duyulan yerlerde şarjımızı idareli kullanmaya çalışıp bitmemesi için elimizden geleni yapıyoruz. Benzer yerlerde ya harici bir taşınabilir şarj aleti (Power Bank) veya ekstra bir batarya taşımak zorunda kalıyoruz. Biz sadece cep telefonları olarak düşünüyoruz ama kamera, hoparlör gibi diğer cihazlar için de aynı sorun var.

Waterlily Akıntıda Çalışması

İşte bu gibi prize ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda kullanmamız için Kanadalı Seaformatics firması Waterlily‘i geliştirmiş.

Peki Nedir Bu Waterlily ?

Waterlily basitçe hem su hem de rüzgar gücünü kullanarak elektirik üreten taşınabilir bir türbin. Waterlily ile 12V ile çalışan Cep telefonları, aydınlatıcılar, Powerbank’ ler, GPS, şarj edilebilr piller ve daha fazlasını içeren cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

1.3 kg ağırlığında, 180 mm çap ve 75 mm kalınlığında olan Waterlily rüzgarlı veya nehir olan bir yere yerleştirilip ve USB ile bağlantısı ile ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayabiliyor.

Waterlily Parçaları

Waterlily, en az 1 en fazla 15 km/saat hızında akan suda çalışabiliyor. Çıktı olarak maksimum 15 W‘ a ulaşabiliyor.

Ayrıca rüzgarın ve su akıntısının olmadığı durumlarda kullanım için el krankı opsiyonu da mevcut.

Aşağıda Waterlily hakkındaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu arada ilgilenler için ürünün şuanki fiyatı 160$ civarında.

WaterLily Turbine ile Tanışın

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kısa Okuma Serisi 1: Çam Kozalağı ve Braille Alfabesi

1818 yılında Fransa’da, dokuz yaşında bir çocuk, babasının at koşumları yapmasına yardım ederken kaza sonucu …

Van Gogh Resimleri İçinde Seyahat Etmek İster misiniz?

Dünyanın en önemli ressamlarından biri olarak bilinen Hollandalı ressam Vincent Van Gogh‘un resimlerinin içinde muhteşem …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle