Hotel de la Balance

Hotel de la Balance veya Türkçe tercümesiyle Denge Oteli Uluslararası Emekçiler Birliği’nin, diğer adıyla Birinci Enternasyonal’in İsviçre kolu olan Jura Federasyonu’nun resmen kurulduğu yerdir.

Örgütün adı İsviçre’nin Jura bölgesinin adından türemiştir. Jura Federasyonu’nun ideoloğu anarşist düşünür Mihail Bakunin’di.

Mihail Bakunin bir masondu. Örgütün ambleminde ise mason sembollerini görebilirsiniz.

Jura Federasyonu’nun arşivi Hollanda’daki Uluslararası Sosyal Tarih Enstitüsü’nde saklanmaktadır.

Anarşistler (Bakuninciler) ve Marksçılar arasında geçen şiddetli tartışmalar sonunda Birinci Enternasyonal’den ihraç edilen Jura Federasyonu’nun üyeleri kendilerinin Enternasyonal’ini, yani Anarşist Enternasyonal’ini kurdular.

Anarşist Enternasyonal Birinci Enternasyonaľ’den bir yıl fazla ayakta kalabildi ve sırasıyla İsviçre, Belçika, İsviçre ve Belçika’da olmak üzere toplam 4 kongre yaptı.

Hotel de la Balance İsviçre’nin Sonvilier Belediyesi sınırları içindedir. İsviçre’de belediye bir idari birimdir.

İsviçre’nin idare sistemine göre belediyeler bir kantona bağlı olup, bazen de kantonlara bağlı olan ilçe veya diğer alt birimlere de bağlı olabilmektedirler.

Sonvilier Belediyesinin kırmızı renkli armasında beyaz renkli bayrak görebilirsiniz.

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kriptograf 73. Yarışma İpuçları

73. Yarışma İpuçları 1- Onun babası bir askerdi. 2- Adını taşıyan bir yayın mevcuttu. 3- …

Giuseppe Donizetti kimdir?

Giuseppe Donizetti Türkiye’yi 19. yüzyılda Batı müziği ile tanıştıran ve Muzikâ-i Hümâyün‘u yöneterek bandonun gelişmesini …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle