Instagram ve WhatsApp’ ın ismi değişiyor. Yeni isimleri ne olacak?

Instagram ve WhatsApp, dünya çapında popüler olan iki sosyal medya uygulaması ama pek çok kullanıcı bu iki sosyal medya platformunun Facebook‘a ait olduğunun farkında bile değil. 

Facebook – Instagram WhatsApp Messenger

Mark Zukerberg, 2012 yılında fotoğraf paylaşımı uygulamasını ve 2014 yılında WhatsApp uygulamasını satın aldı ve o zamandan beri Facebook bu iki uygulamanın bağımsız kuruluşlar olarak çalışmasına izin verdi.

Facebook sözcüsü Bertie Thomson açıklamasında Facebook‘un ürün ve hizmetleri hakkında daha net olacaklarını söylemişti.

Facebook Ürünleri

Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamalarının sahipliğini netleştirmek adına bu iki uygulamanın isminin değiştirileceğini açıkladı. Bu adımdan sonra, Instagram “Facebook’tan Instagram” , WhatsApp ise “Facebook’tan WhatsApp” olarak isim değişikliğine gidecek.

Uygulamanın ismi sadece App Store, Google Play vs. gibi indirme marketlerinde değişecek, kullanıcılar bu uygulamaları yine eski isimleriyle kullanmaya devam edecekler.

Bakalım Facebook, Instagram ve Whatsapp’a ismini ekleyerek markanın zedelenmiş imajını kurtarabilecek mi?

Hakkında bostabure

Bostabure.com olarak “Tabureni kap gel!” sloganıyla ziyaretçilerimizin sayfamızda daha keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz.

Şunlara bakın

Kriptograf 73. Yarışma İpuçları

73. Yarışma İpuçları 1- Onun babası bir askerdi. 2- Adını taşıyan bir yayın mevcuttu. 3- …

Giuseppe Donizetti kimdir?

Giuseppe Donizetti Türkiye’yi 19. yüzyılda Batı müziği ile tanıştıran ve Muzikâ-i Hümâyün‘u yöneterek bandonun gelişmesini …

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle